SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Bägare 12066456
nr 1206 6456
Bägare
silver, 1778, invändigt förgylld. Höjd: 8,5, AL, vikt: 100g
Utrop:
1.200 kr
Såld:
1.100 kr
måndag 24 september 2018
kl 18:05:49
1.000 kr
900 kr
1.000 kr (Budbetjänt)
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver